O týmu

Jsme klubem amerického fotbalu sídlícím v Praze. Prozatím se věnujeme pouze kategorií dospělých a spolupracujeme s ženským týmem amerického fotbalu, Prague Harpies.

V budoucnu bychom se rádi začali věnovat i mládežnickým kategoriím.

Historie

Klub amerického fotbalu Prague Hippos byl založen v roce 2012. Z počátku s myšlenkou malého týmu, složeného z mladých hráčů dříve hrajících za Prague Panthers, kteří nebyli schopní věnovat se fotbalu na takové úrovni, jaká se očekávala v historicky nejlepším českém týmu.

Ve velmi krátké historii se tým ale rychle rozrůstal. V roce 2012 se zúčastnil Vánočního turnaje, v roce 2013 pak již České ligy amerického fotbalu v nižší variantě, hrané se sedmi hráči v poli (namísto klasických jedenácti). Týmu se podařilo dostat až do prvního kola playoff. V tom samém roce se podařilo do týmu získat peníze i další hráče, a v roce 2014 byl již tým schopný zúčastnit se české druhé nejvyšší soutěže, hrané v klasickém počtu jedenácti hráčů. Po krásném finále v Ostravě tým skončil na druhém místě a v roce 2015 se opět zúčastní druhé nejvyšší soutěže, ČLAF D-II.

Naše ambice jsou vítězství v soutěži a postup do české nejvyšší soutěže pro rok 2016.