Prague Hippos vs. Ústí nad Labem Blades

V sobotu 17.6. se v Praze uskutečnil zápas devátého kola základní části 2. ligy mezi Prague Hippos a Ústí nad Labem Blades. Pro domácí byl cíl jasný, připsat si první letošní výhru. Zato pro Blades, bez ohledu na dnešní výsledek, bude zásadní zápas příští týden, kdy půjde o to, kdo bude celkově třetí. A tak Blades dnes mohli hrát v klidu a zkoušet nové akce.

Prague Hippos vs. Ústí nad Labem Blades

Zápas začali Blades příjmem a hned na konci jejich úvodního drivu se radovali z prvního touchdownu, který si připsal po zachycení přihrávky Lukášek, 0:6. Po několika nepovedených drivech se v úvodní periodě prosadil ještě Valjent sedmi yardovým během a jelikož i tento touchdown se hostům nepodařilo potvrdit, vedli tak Blades po první čtvrtině 0:12. Pokud bodově patřila první čtvrtina hostům, tak v druhé to bylo přesně naopak. Nejprve na jejím počátku si připsal běhový touchdown Maslanik a Hippos snížili na 7:12. Další body se v prvním poločase sice nekonaly, ale i tak bylo k vidění několik velice povedených akcí. Jednou z nich byl i zachycený interception domácího safetyho Hanka při čtvrtém downu. Na druhé straně Blades předvedli úspěšný drive na samém konci poločasu, bohužel pro ně bylo jejich snažení zastaveno píšťalkou rozhodčího, který oznámil konec první půle.

První půle ukázala, že by se mohlo jednat o vyrovnaný zápas a zajímavou podívanou, to ovšem nechtěli dopustit hostujicí Blades a během druhé půle doslova přejeli svého soupeře. Jako první tuto bodovou smršť začal Hejna, který zachytil přihrávku od Bláhy a připsal si nejdelší skórující akci v zápase, a to 60 yardů. O 5 minut později ho následoval Weinhöfer dalším touchdownem a skóre bylo 7:26. Domácí Antoš se na začátku poslední čtvrtiny ještě pokusil o zdramatizování výsledku svým touchdownem, ale to byla poslední změna skóre od domácích. Ve zbytku čtvrtiny už skórovali jenom Blades. Nejprve se dvakrát za sebou prosadil Hejna a poté zakončil tento vyvedený úsek hry pro Blades Sahula, který si zaznamenal interception return touchdown a dal také poslední body utkání, 13:45. Na tomto výsledku nic nezměnil ani interception domácího Kadeřábka a tak si Blades připsali již třetí výhru v sezóně.

Prague Hippos vs. Ústí nad Labem Blades

Příští týden, v posledním kole 2. ligy, zavítají Hippos do Brna na zápas proti účastníkovi Silver Bowlu Sígrs. Naopak Blades doma vyzvou plzeňské Patriots v přímém souboji o třetí místo v tabulce.

Autor článku: Vlastimil Liehne