Prague Hippos vs. Brno Alligators

V neděli 4.6.2017 se uskutečnilo další kolo 2. ligy amerického fotbalu mezi týmy Prague Hippos a Brno Alligators. Duel se neodehrál na klasickém domácím působišti hrochů, pražském Motorletu, nýbrž na hřišti v Čelákovicích. Ačkoliv v posledních dnech bylo velmi krásné počasí, na zápase bohužel velmi silně pršelo a foukal nepříjemný vítr. Před zápasem byl jasným favoritem celek z Brna, jelikož podává velmi stabilní a kvalitní výkony, naopak Hippos stále čekají na svojí první letošní výhru.

Prague Hippos vs. Brno Alligators

Utkání otevřeli Hippos svým útokem, ale bohužel pro ně hned v první akci ztratili míč a šli útočit hosté. Ti touto pozicí nepohrdli a už po 20 vteřinách zápasu zachytil touchdown hostující Mánek a Alligators se ujali vedení 0:7. Z následného drivu to vypadalo, že Hippos srovnají krok, ale další fumble, tentokrát kousek od endzóny Alligators zhatil šanci na srovnání výsledku. Místo toho hosté složili povedený drive a na jeho konci byl Jan Nestr, který navýšil skóre na 0:14. Ve druhé čtvrtině si nejprve zaznamenal dva touchdowny vzduchem rozehrávač Fortelný, nejprve na Wirtha a poté na Robíška. Skóre 0:28. Ještě do poločasu stihli Alligators navýšit stav utkání na 0:35, a to tak že si krásný 27 yardový běh připsal Nestr. První půle ukázala mimo jiné jak umí hosté skvěle využít chyb soupeře, svým způsobem by se dalo říci, že každý touchdown první půle byla odplata za fumbly domácích.

Z důvodu tak velkého bodového rozdílu se začátkem druhého poločasu spustilo taky takzvané pravidlo "mercy rule". Ikdyž se nestopoval čas, a poslední dvě periody byly o hodně kratší než normální, byly k vidění velice pěkné a povedené fotbalové akce a změny skóre. Jako první v druhém poločase se mezi skórující hráče zapsal Mynář, jenž zachytil krátký pass Fortelného pro další brněnský touchdown, 0:42. A na konci třetí čtvrtiny přišel i čestný úspěch domácích, kdy Chramosta vzal míč a jeho rychlé nohy se zastavily až v endzóně, 7:42. Odpověď hostů však přišla hned z následného returnu, kdy si zřejmě nejhezčí akcí zápasu připsal Pavel Jordan další touchdown, 7:49. V poslední části bylo jasně vidět, že hosté pustili do hry všechny své náhradníky a stav utkání se měnil už pouze jednou. A to necelé 3 minuty před koncem, kdy se po nepovedené předávce ocitl míč v hroší endzóně a tam jej zalehl Aleš Grošek pro poslední touchdown utkání 7:55.

Prague Hippos vs. Brno Alligators

Oba dva brněnské celky si výhrami v tomto kole zajistily účast v Silver Bowlu a o tom jak by celé finále mohlo vypadat napoví již příští týden, protože se oba tyto celky utkají v brněnském derby. To Hippos odjíždějí do Plzně, kde se pokusí ukořistit výhru proti Patriots.

Autor článku: Vlastimil Liehne